Terazi Burcu

.Gen.tr

Terazi Burcu Merkür İlişkisi

Algımızı, zihnimizin nasıl ve neye çalıştığını, bilgiyi alıp verme sürecinin tüm aşamalarını, iletişimimizi, öğrenme ve öğretme becerimizi, ticari konuları ve ulaşım ile alakalı mevzuları ilgilendiren Merkür bu bahsi geçen konularda bazı aksamalar yaşanmasına zemin hazırlar. Merkür Retroları döneminde fırsatlar görmezden gelinip görünen şekli ile sorunlara fazlasıyla takılınır. Her zaman sorun varsa eğer bunun kaynağını kendi dışında arama eğilimi gösteren bizlerin eline, hırsımızı çıkaracak, rahatlıkla “ben yapmadım o yaptı diyecek” bir malzeme geçmiş olur adeta. Sanki irade ve akıl kullanma şansımız hiç yokmuş gibi…

Aslında en önemlisi herhangi bir gökyüzü tesirinin kişinin kendi iradesinden güçlü olmadığını kabul etmek ve “benim buradan ne öğrenmem gerekiyor” diye sorabilmektir. Burada sadece olumsuz bir durumdan bahsetmiyorum. Olumlu olanın da bize öğreteceği bir şey vardır mutlaka.  Sunduğu bir sınav vardır. Biz elimize geçenin bize neden bahşedildiğini sormayız da neden geri alındığını sorarız genellikle. Yolunda giden şeylerin sebebini merak etmeyiz de aksaklıklara daha çok takılır gözümüz. Belki de o aksaklığın neticesinin bizim hayrımıza olduğunu aradan geçen 5 yıldan sonra fark ederiz. Ancak ilk anda sadece yolumuzun neden kesildiğine daha çok odaklanırız. Ne yazık ki!

Yaşadığımız olumlu ya da olumsuz her olayın, ama özellikle de olumsuzluk içeriği yoğun olanların, bize, gelişimize ne kadar katkı sağladığını fark edebilmek çok önemli.

İşte bu gezegen Retroları da aslında bu açıdan eşi bulunmaz birer fırsat. Geriye çekilip, olaya yeni, farklı ve daha bütünsel bir pencereden bakma, vites küçültme, tekrar düşünme, tekrar değerlendirme ve hataları tespit etme, bazı konularda hayatı biraz daha ağırdan alma fırsatı sunar bizlere…

Bu bir duraklama ve bazı şeyleri yeniden düşünme, tekrar üzerinden geçme, aceleye getirmeden tedbirli olabilme dönemi. Önemli görüşmeler, anlaşmalar, atılacak imzalar, plan ve projeler, sözleşmeler açısından her zamankinden tedbirli olmamız gerekiyor. Bu tarz adımların sonradan revizyon gerektirmesi, vazgeçişler, iptaller ve ertelemeler, pişmanlıklar ile buluşmaması adına olayı biraz ağır çekim bir modda ve pür dikkat değerlendirmek şart.

Eğer bir teknik ya da elektronik alet, her zaman işimize yarayacak ve verim almayı beklediğimiz bir eşya satın alacaksak, bir hizmet alma ya da verme konusunda bir karar vereceksek tüm ihtimalleri değerlendirmek ve objektif olabilmek önemlidir.

Eğer zaten bir takım arıza sinyalleri veren bir alet ya da eşyanız varsa, bir tamirat ihtiyacınız söz konusuysa, ihmal etmeyip onarmak, işe yarar hale getirmek önemlidir. Aksi durumda sinyaller sos aşamasından mecburen aşamasına taşınabilir. Tamamen kullanılmaz, faydasız bir noktaya gelebilir.  Bu tarz uyarılar mutlaka retro öncesinde ufak tefek sinyallerini bize verecektir. Mesajları okuyabilmek önemlidir.

Dikkat gerektiren aletleri her zamankinden tedbirli kullanmak önemlidir.

Yeni satın almalar konusunda acil bir durum söz konusu değil ise biraz beklemek ( retro düzelene kadar) elde edeceğimiz verimi ve memnuniyeti artıracaktır.

Yolculuklar, iş ya da özel kaynaklı planlar bazı aksiliklerle buluşabilir o nedenle de öncesinde tedbirimizi almamız gerekir.

İletişim ve haberleşme konusu da aksaklıklarla yürüyebilir. Karşımızdakini iyice anladığımızdan ve ifadelerimizin doğru anlaşıldığından emin olmak önemlidir…Yanlış anlaşılmalar, gecikmeler, ertelenmeler de söz konusu olabilir. Acaba kaçırdığım bir nokta mı var diyebilmek gerekiyor…

İşlerimiz alışık olduğumuz ya da ümit ettiğimizden daha ağır ve aksak ilerleyebilir.

Bir şeyleri kaybedebiliriz Merkür retrolarında. Unutkanlıkta da artış görünebilir.  Ama bunun yanında daha önce kaybettiğimiz bir eşyayı arayıp bulmak için de uygundur…

Karar alma süreçlerinde gecikmeler, alınan kararlardan vazgeçmeler yaşanabilir… Kararlar ve düşünce yapısının esneklik gerektirdiği süreçlerdir.

Beklediğimiz haberlerde ve duymayı istediğimiz sözlerde ve cevabını beklediğimiz gelişmelerde gecikmeler yaşanabilir. Gelen isteğimizi karşılamayabilir. Duyduğumuzun içindeki hayra bakabilmek şart.

Ticari konularda aksaklıklar ve eğitim konulu işlerde de bazı aksaklıklar yaşanması muhtemeldir. Bu dönem kurulan ticari bağlantılar zorlayıcı olabilir. Girilen sınavlardan istenen sonuçlar çıkmayabilir. Alınan bir eğitimden elde edilen verim bir süreliğine düşebilir.

Tedavilerin, etki ve yan etkilerinin anlaşılır olması önemlidir. Seyahatler de, çıkış aşaması ve elde edilen tatmin açısından da yeni sorgulamalara gebe olacaktır. Bir transport işiniz varsa sabırlı olmak, güvenilir kişilerle her türlü tedbiri alınmış şekilde hareket etmek kıymetli olacaktır.

Tüm elektronik ve data biriktiren aletlerinizi kontrolden geçirmeniz, bilgisayar ve telefon içindeki verilerinizi yedeklemeniz ve korumaya almanız önemli olacaktır.

Bu Dönemden Verim Almak İçin

Başlangıçlardan ziyade var olan işleri toparlamak ve yarım işleri tamamlamak, detaylandırma, inceleme ve araştırma işlerine vakit ayırmak için daha uygun olabilir. 

Psikolojik çözümlemeler, terapiler, spritüel konulara dair çalışmalar, ruhsal farkındalık adına yapılacak çalışmalar, iletişim sorunlarının nedenlerini ortaya çıkarmak ve çözüme katkı sağlamak için de gayet uygun olabilir.

Kaybettiğimiz bir şeyi bulmak, eskiden aldığınız faydaları tekrar ortaya çıkarmak için ideal olabilir.

Zihinsellik ve el becerisi isteyen işlerdeki aksayan ve revizyon ihtiyacı olan noktaları tespit etmek açısından verimli olabilir.

Bu dönem aynı zamanda eski eşyaları gözden geçirmek ve fazlalıkları elden çıkarmak, yaşam alanımızı ferahlatmak, işe yaramayan her şeyi geride bırakabilmek, zihinsel olarak da bir arınmaya gitmek için ideal olabilir.

Merkür Terazi burcunda, sert bir kişiliği anlatır. Rasyonel, geniş fikirli ve arkadaş canlısı olmalarına rağmen, prensiplerinden dışarı asla çıkmaz, hatta aksileşebilirler.Sanata kabiliyetleri yüksek olduğundan bu tip iş kollarında bulunurlar. Doğalarında var olan sevimlilikleri onlara yardımcı olabilir. Onlar hakem, diplomat veya filozof olmayı tercih edebilirler. Sert açılar varsa, başladığı işi bitirmeme veya kararsızlık, Merkür Terazi’deyken artabilir. Mükemmeliyetçi olan bu kişiler, etrafındakileri zora koşabilirler. Bu insanlar çaba göstermeyi çok sevmezler. Konsantrasyon güçleri fazla olmaz. Tartışmalara girmekten hoşlanmazlar.


Terazi Burcunun Arası İyi Olduğu Burçlar

Terazi Burcu Aşk

Terazi Burcu Çiçeği

Terazi Burcu Cinsellik

Terazi Burcu Diyet & Fitness

Terazi Burcu Eğlence

Terazi Burcu Erkeği

Terazi Burcu Erkeğin Diğer Burçlarla İlişkileri

Terazi Burcu Erkek, Aşk ve Evlilik

Terazi Burcu Güzellik

Terazi Burcuna Hediyeler

Terazi Burcu ile Ortaklık

Terazi Burcu İş Hayatı

Terazi Burcu Kadın, Aşk ve Evlilik

Terazi Burcu Kadını

Terazi Burcu Kadınının Diğer Burçlarla İlişkileri

Terazi Burcu Künye

Terazi Burcu Olumlu Olumsuz Yanları

Terazi Burcu Otomobil

Terazi Burcu Özellikleri

Terazi Burcu Para ve Zenginlik

Terazi Burcu Sağlık

Terazi Burcu Stresten Arınma

Terazi Burcu Tatil

Terazi Burcu Ünlüleri

Terazi Burcu Uygun Meslekler

Terazi Burcu Aşk Uyumları

Terazi Burcu Karanlık Yönleri?

Terazi Burcu Kayınvalide Ne İster?

Terazi Burcu Gıcık Yönleri?

Terazi Burcu Çekilmez Özellikleri?

Terazi Burcu Ayrılık Acısı

Terazi Burcu Bebeği

Terazi Burcu Kadınına Hediye

Terazi Burcu Babalar Nasıl Olur?

Terazi Burcu Çocuğu

Terazi Burcu Doğal Taşı

Terazi Burcu Doğum Günü

Terazi Burcu Etkileme Yolları

Terazi Burcu Efsanesi

Terazi Burcu Aşk ve Evlilik

Terazi Burcu Fiziksel Özellikleri

Terazi Burcu Hastalıkları

Terazi Burcu Merkür İlişkisi

Terazi Burcu Yıldızname


Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:
Kimden: Email
Kime: Email


Yorum ekleyin, soru sorun:
Adınız veya Rumuzunuz:
Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):
Günlük Falım Mailimde Servisi

Adınız ve Soy Adınız:

Email Adresiniz:

Burcunuzu Öğrenebilirsiniz

Aşk Uyumu

Hangi Burç?

23 Eylül hangi burç olur?
24 Eylül hangi burç olur?
25 Eylül hangi burç olur?
26 Eylül hangi burç olur?
27 Eylül hangi burç olur?
28 Eylül hangi burç olur?
29 Eylül hangi burç olur?
30 Eylül hangi burç olur?
1 Ekim hangi burç olur?
2 Ekim hangi burç olur?
3 Ekim hangi burç olur?
4 Ekim hangi burç olur?
5 Ekim hangi burç olur?
6 Ekim hangi burç olur?
7 Ekim hangi burç olur?
8 Ekim hangi burç olur?
9 Ekim hangi burç olur?
10 Ekim hangi burç olur?
11 Ekim hangi burç olur?
12 Ekim hangi burç olur?
13 Ekim hangi burç olur?
14 Ekim hangi burç olur?
15 Ekim hangi burç olur?
16 Ekim hangi burç olur?
17 Ekim hangi burç olur?
18 Ekim hangi burç olur?
19 Ekim hangi burç olur?
20 Ekim hangi burç olur?
21 Ekim hangi burç olur?
22 Ekim hangi burç olur?

Koç Burcu
Koç Burcu
21 Mart
20 Nisan

Boğa Burcu
Boğa Burcu
21 Nisan
21 Mayıs

İkizler Burcu
İkizler Burcu
22 Mayıs
22 Haziran

Yengeç Burcu
Yengeç Burcu
23 Haziran
22 Temmuz

Aslan Burcu
Aslan Burcu
23 Temmuz
22 Ağustos

Başak Burcu
Başak Burcu
23 Ağustos
22 Eylül

Terazi Burcu
Terazi Burcu
23 Eylül
22 Ekim

Akrep Burcu
Akrep Burcu
23 Ekim
21 Kasım

Yay Burcu
Yay Burcu
22 Kasım
21 Aralık

Oğlak Burcu
Oğlak Burcu
22 Aralık
21 Ocak

Kova Burcu
Kova Burcu
22 Ocak
19 Şubat

Balık Burcu
Balık Burcu
20 Şubat
20 Mart

© 2010 - 2024 MAN | Terazi Burcu | İletişim | Hakkımızda | Kullanım Koşulları | Gizlilik Sözleşmesi | OS 0.0035 sn |

DMCA.com Facebook Sayfamız Google Sayfamız Twitter Sayfamız RSS Besleme